Menu

Účinky

Prokázaná učinnost

Studie srovnávající vstřebávání různých forem křemíku (kyselina orthokřemičitá, koloidní kyselina křemičitá, přesličky)(1) potvrzují, že nejlepší formou z hlediska vstřebatelnosti (biodostupnosti) je právě kyselina orthokřemičitá.

Nicméně zachování křemíku ve formě kyseliny orthokřemičité je technicky velmi obtížně realizovatelný proces. Mnohé produkty poskytují křemík ve formě organického křemíku, nebo MMSTMMST je mnohem snazší uchovat, ale jeho přeměna na kyselinu orthokřemiči-tou, což je jediná vstřebatelná forma křemíku, nebyla dosud vědecky prokázána(2).

Silidyn byl vyvinut dr. Dirkem Vandenem Berghem z lékařské fakulty Univerzity v Antverpách v Belgii, který studoval všechny formy křemíku a jejich využití v těle. Jeho výzkum vedl až k patentování vzorce Silidynu, který splňuje všechna kritéria pro stabilizaci kyseliny orthokřemiči-té (OSA), jediné formy křemíku, kterou je schopno tělo vstřebat.

Silidyn také kombinuje minerály s prokázanou účinností, jako jsou:

  • Zinek, jenž je nezbytný pro tvorbu kostní struktury a syntézu proteinů, včetně kolagenu a keratinu, základních složek kůže, vlasů a tkání.
  • Mangan, který podporuje tvorbu pojivové tkáně, zejména  v kostech a chrupavkách.
  • Selen, který je potřebný pro normální růst nehtů a vlasů.

Kromě toho, zinek, selen a mangan hrají každý doplňkovou roli při ochraně buněk před oxidativním stresem, včetně kožních.

Silidyn je jedním z přírodních zdravotních produktů, které nejlépe vyhovují všem lidem, zejména těm, nad 50 let, kteří si chtějí udržet své zdraví pomocí zdravého a účinného přírodního produktu.

Silidyn se vyrábí v Nizozemsku za přísných hygienických a bezpečnost-ních podmínek.

Pravidelné kontroly v celém výrobním řetězci poskytují výrobku vysokou kvalitu a bezpečnost.

Vzhledem k povaze a dávkování jednotlivých komponentů  naše produkty jako doplňky stravy plně respektují platnou českou a evropskou legislativu.

(1)(Calomme  et al.  2000)

(2) Stanovisko EFSA (Evropský úřad pro bezpečnost potravin), 2009

ZAKOUPIT SILIDYN

Zaujal Vás Silidyn? Sdílejte jej dále...Email this to someoneShare on Facebook0Share on Google+0